SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bägare 7977225
nr 797 7225
Bägare
Silver, invändigt förgylld, 1806, höjd: 10
Kondition: spricka/ sprickor
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 17 december 2012
kl 17:55:59
16/12 21:03:17
600 kr
17/12 11:48:42
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver